انتقاد رییس انجمن صنفی رانندگان اراک از وضعیت لاستیک

رییس انجمن صنفی رانندگان اراک گفت: مشکل واردات لاستیک کامیون هنوز حل نشده است.

انتقاد رییس انجمن صنفی رانندگان اراک از وضعیت لاستیک

به گزارش خبرنگاران، مجتبی رضایی در گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری استان مرکزی بیان نمود: سهمیه لاستیک موجود جوابگوی تعداد ناوگان و کامیون داران نیست و متاسفانه طی 9 ماه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به حل این مشکل اقدامی موثر انجام نداده است.

وی با بیان این ادعا که اقلامی مانند غذای حیوانات خانگی که احتیاج اساسی کشور نیست وارد کشور می گردد، اما متاسفانه لاستیک که جزو اقلام اساسی شبکه حمل و نقل کشور است، وارد نمی گردد، گفت: تمام شریان های ارتباطی کشور به حمل و نقل جاده ای وابسته است و احتیاج اصلی حمل و نقل لاستیک است که باید نگاه ویژه ای به این بخش صورت گیرد.

رضایی توضیح داد: 2 هزار نفر در پایانه برای دریافت لاستیک ثبت نام کردند که تنها حدود 500 نفر موفق به دریافت 2 حلقه لاستیک شدند درحالی که یک کامیون بین 6 تا 12 حلقه لاستیک احتیاج دارد و عمر هر لاستیک نیز بین 12 تا 18 ماه است. برخی از کامیونداران و رانندگان با گذشت 9 ماه از سال حتی موفق به دریافت 2 حلقه لاستیک هم نشده اند.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد که ناوگان حمل و نقل جاده ای با رکود و توقف روبرو گردد، اضافه نمود: در بحران خردادماه یکی از خواسته های رانندگان بیمه تکمیلی بود، این موضوع در سال های گذشته به صورت استانی حل شده بود، اما دست هایی اجازه ادامه یافتن این موضوع را نداد، اخیرا رانندگان اعلام کردند که حاضر به پرداخت هزینه این بیمه به صورت شخصی هستند که مسئولان قبول نکردند و گفتند که این افراد به صورت رایگان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند، اما هنوز مشکلاتی در این راستا وجود دارد.

رییس انجمن صنفی رانندگان اراک گفت: بندهای خدمات رسانی بیمه تکمیلی به خوبی پاسخگو نیست به عنوان مثال برای هزینه پاراکلینیک تنها 500 هزار تومان در نظر گرفته شده است که شامل حال 80 درصد از رانندگان نیز نمی گردد و حتی این بیمه شامل حال عمل چشم، دیسک کمر و ... نیز نمی گردد و تنها می توان امیدوار بود که خدمات رسانی این بیمه بهبود یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتقاد رییس انجمن صنفی رانندگان اراک از وضعیت لاستیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد رییس انجمن صنفی رانندگان اراک از وضعیت لاستیک"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید