بیماری وحشتناکی که دختر پرتغالی را در جوانی پیر نموده است!

دختر پرتغالی به بیماری ای مبتلا است که در سن 20 سالگی شبیه به یک زن 140 ساله به نظر می رسد.

بیماری وحشتناکی که دختر پرتغالی را در جوانی پیر نموده است!

به گزارش خبرنگار، یک زن پرتغالی به عارضه نادری مبتلا است که او را 7 برابر پیرتر از حد نرمال نشان می دهد. کلودیا آمارال تنها چهار ماهه بود که نشانه های این عارضه مانند از دست دادن مو ها و چروک شدن پوست به سراغش آمد. هنگامی که کلودیا 1 سال داشت پزشکان تشخیص دادند این کودک به عارضه پیری زودرس یا (Progeria) که یک عارضه نادر ژنتیکی کشنده است مبتلا است. در حالی که مبتلایان به این عارضه نادر ژنتیکی تنها 13 تا 14 سال عمر می نمایند پزشکان به والدین این کودک اعلام کردند که باید به زودی شاهد مرگ کودک خود باشند.

کلودیا هر روز را با حمایت و عشقی که از طرف خانواده و دوستانش دریافت می کرد می گذراند. اکنون این دختر که سن 20 سالگی خود را تجربه می نماید با وجود آنکه بر اثر سایش استخوان مفصل ران مکرراً تحت عمل جراحی قرار گرفته، اما اجازه نداده است هیچ یک از مسائل پزشکی انگیزه او را نابود کند.

کلودیا که اهل شهر ویزئو کشور پرتغال است در این باره گفت: پروگریا یک بیماری است که فرد را 7 برابر سریع تر از حد نرمال پیر می نماید. برای مثال من اکنون 20 سال دارم، اما این بیماری مرا یک فرد 140 ساله نشان می دهد. مسائلی که افراد در سنین پیری با آن دست و پنجه نرم می نمایند بر اثر این بیماری در همین سن خود را نشان می دهد مانند بیماری های استخوانی و ناراحتی های قلبی و نظیر آن.

او اضافه نمود: معمولاً میزان مرگ و میر در بچه ها مبتلا به پیری زودرس در سنین 14 یا 15 سالگی بیشتر است، اما من از حد متوسط نیز فراتر رفته ام. من هرگز احساس ننموده ام که دوستان یا سایر افراد رفتاری متفاوت با من دارند. آن ها همواره با من مانند یک فرد معمولی رفتار نموده اند بخصوص در مدرسه. من خانواده و دوستانی عالی دارم. فکر و دید مثبت به زندگی و حمایت آنها موجب شده است بتوانم بر این بیماری فائق شوم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بیماری وحشتناکی که دختر پرتغالی را در جوانی پیر نموده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری وحشتناکی که دختر پرتغالی را در جوانی پیر نموده است!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید