تاثیر آلودگی هوا بر قدرت باروریِ زنان

نتایج یک آنالیز حاکی از تاثیر منفی آلودگی هوا بر قدرت باروری در زنان است.

تاثیر آلودگی هوا بر قدرت باروریِ زنان

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، پزشکان در مطالعه ای جدید دریافتند قرار دریافت در معرض هوای آلوده می تواند بر تعداد سال هایی که امکان باروری زنان وجود دارد، تاثیر بگذارد.

گروهی از متخصصان ایتالیایی در آنالیز خود به مطالعه تاثیر آلاینده ها بر قدرت باروری پرداخته و دریافتند زنان ساکن در مناطق شهریِ آلوده نسبت به زنانی که در مناطق پاک و با هوای سالم زندگی می نمایند سه برابر بیشتر محتمل است که فرآیند تخمک گذاری در آنان با مشکل روبرو گردد.

کارشناسان اظهار داشتند: درحالیکه این شرایط لزوما احتمال بارداری زنان را در دهه 20 سالگی و اوایل دهه 30 سالگی از بین نمی برد اما می تواند به کاهش سال های باروری آنان و یائسگی زودهنگام منجر گردد.

متخصصان با اشاره به اینکه تخمدان حاوی تعداد معینی سلول فولیکول است، اظهار داشتند: در آنالیز هایی که پیش از این اجرا شده آمده است سیگار به این فولیکول ها آسیب می زند و در این مطالعه نیز معین شد که آلاینده های نیتروژن دی اکسید (NO2)، دوده و ذرات فلزات سنگین ناشی از سوخت خودروها و بخش صنایع در این زمینه تاثیر مشابه سیگار دارد.

در این آنالیز متخصصان ایتالیایی نمونه خون 1318 زن را مورد آزمایش قرار دادند تا وضعیت تخمک گذاری آنان معین گردد. همچنین میزان آلاینده های موجود در محیط زندگی این افراد ارزیابی شد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، آنها مشاهده کردند: زنانی که در محیط هایی با سطح بالایی از آلاینده NO2 زندگی می کردند فرآیند تخمک گذاری آنان با مشکل روبرو شده و میزان ذخیره تخمک آنان کمتر بوده است.

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تاثیر آلودگی هوا بر قدرت باروریِ زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر آلودگی هوا بر قدرت باروریِ زنان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید