تغییر مسیر امیر از جودو به کشتی، پروسه انتقال کشتی از خادم به خادم با حمایت رسول

نمی توان به این سادگی ها کنار رفتن رسول را باور کرد. او بارها ثابت نموده به این آسانی ها تسلیم نمی گردد. حالا هم شنیده شده او برای رئیس آینده برنامه دارد. رسول می خواهد ردای ریاست را به تن برادرش کند.

تغییر مسیر امیر از جودو به کشتی، پروسه انتقال کشتی از خادم به خادم با حمایت رسول

به گزارش خبرنگاران ، بعد از استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی، حالا بحث اصلی این است که چه کسی به جای او به عنوان رئیس وارد فدراسیون کشتی می گردد. در یکی دو روز گذشته اسامی بسیار زیادی مطرح شده از حمید سوریان گرفته تا علیرضا دبیر، حسن رنگرز ، علیرضا حیدری و امیررضا خادم اما تا زمانی که وزارت ورزش و جوانان تصمیمی در این باره نگیرد و همچنین مجمع فدراسیون کشتی برگزار نگردد، تکلیف نامشخص است. با این حال گمانه زنی ها همچنان ادامه دارد و حالا یک اسم جدید در بین کاندیداها رسیدن به سرپرستی فدراسیون کشتی مطرح شده است؛ امیر غفرانی که نامش همانند کلیدی است برای باز شدن برخی از اسرار روزهای آینده فدراسیون کشتی.

در بین اسامی که در روزهای اخیر در رسانه ها مطرح شده هر کدام یک وزنه هستند اما در بنی همه این وزنه ها یک نام جدید بیش از بقیه جلب توجه می نماید؛ امیر غفرانی یا همان عفراتی که روزی دبیر فدراسیون کشتی بود و حالا هم که مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز است.

اهمیت مطرح شدن نام امیر غفرانی به این دلیل زیاد است که او دبیر فدراسیون کشتی در دوره ریاست امیررضا خادم بود و رابطه بسیار نزدیکی با برادران خادم دارد. انتخاب او به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی بعد از رسول خادم و رابطه نزدیکی که با امیر دارد این شائبه را به وجود می آورد که امیر غفرانی قرار است نقش یک جاده صاف کن را ایفا نماید تا امیر رضا خیلی راحت تر از همیشه به جایگاه ریاست فدراسیون کشتی برسد.

امیررضا خادم معاون پارلمانی و امور استان های وزیر ورزش و جوانان ظاهرا این روزها از وضعیت خود در این وزارتخانه راضی نیست و به همین دلیل شایعه شده که او ترجیح می دهد که از وزارتخانه ورزش خارج شده و به یکی از فدراسیون ها ورود کند. این نارضایتی از وضعیت موجود در روزهای گذشته شایعات زیادی را درباره امیر رضا خادم به راه انداخته بود و شایعه حضورش در فدراسوین کشتی چیز جدیدی نیست. در روزهای گذشته شنیده شد که امیررضا خادم به جای محمد درخشان راهی فدراسیون جودو می گردد. محمد درخشان رئیس موفق فدراسیون جودو به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید از این سمت کناره گیری می کرد و امیر رضا خادم برای خروج از وضعیت فعلی وزارت ورزش و جوانان تصمیم گرفته بود که به این مجموعه ورود کند. حتی شنیده شد که اختلاف نظر وزارت ورزش و جوانان با محمد درخشان در روزهای گذشته هم به خاطر همین بود که وزارت ورزش و جوانان علاقه مند بود امیررضا خادم به جای درخشان وارد فدراسیون جودو گردد اما درخشان نظر دیگری داشت. در گیر و دار اختلاف نظر وزارت و فدراسیون جودو به یکباره استعفای ناگهانی رسول خادم از فدراسیون کشتی تمامی برنامه های برادرش امیررضا را به هم ریخت.

حالا امیر رضا خادم بین فدراسیون جودو و کشتی، طبیعی است که کشتی را انتخاب کند. امیررضا خادم حالا به کشتی هم فکر می نماید و یا در واقع اصلا دیگر به کشتی فکر می نماید و در این بین شنیده شده که کوشش می نماید با برنامه ریزی وارد فدراسیون کشتی گردد تا بتواند با مسائل کمتری هم در این بین روبرو گردد. ورود امیر غفرانی به فدراسیون کشتی به عنوان سرپرست می تواند اولین برنامه ریزی امیررضا خادم باشد. حضور غفرانی به عنوان سرپرست می تواند نشانگر انتخاب امیرضا خادم به عنوان رئیس فدراسیون کشتی در آینده ای نزدیک باشد. البته برای متوجه شدن چرخش ناگهانی امیررضا خادم از فدراسیون جودو به کشتی نشانه های زیادی وجود دارد که شاید مهمترین آن ها حضور او در مشهد و تماشای رقابت های کشتی است.

حضور امیر رضا خادم در حاشیه مسابقات بین المللی کشتی نوجوانان در مشهد در حالی این شایعه را تقویت نموده که در یک دهه گذشته هرگز این اتفاق رخ نداده بود. او در تمامی روزهایی که برادرش رئیس فدراسیون کشتی بود، هرگز در حاشیه مسابقات کشتی دیده نشده بود، حالا چه اتفاقی اتفاق افتاده که وقتی رسول از کشتی رفته او هم از کنار تشک سر در می آورد و مسابقات نوجوانان را از نزدیک مشاهده می نماید؟ همین می تواند شایعه بازگشتش را بیش از گذشته تقویت کند.

امیر رضا خادم 18 سال پیش رئیس فدراسیون کشتی بود و در این مدت هم او از محبوبیت خوبی در بین جامعه کشتی برخوردار بود اما نزدیکی افکار او به افکار رسول خادم این تردید را به وجود می آورد که آیا امیر هم می خواهد در مسیر رسول گام بردارد؟ شاید همین موضوع مهمترین چالش امیر برای بازگشت به کشتی باشد. ضمن این که طیفی که منتقد رسول خادم در دوره ریاستش بود حالا همان نگاه و انتقاد را نسبت به امیر رضا خادم دارد و این می تواند یکی دیگر از مسائل امیر برای بازگشت دوباره به فدراسیون کشتی باشد. بازگشتی که بر اساس شنیده ها ظاهرا با حمایت رسول خادم هم انجام می گردد و رئیس سابق فدراسیون کشتی به شدت علاقه دارد تا برادرش به عنوان رئیس وارد فدراسیون گردد. رسول هنوز در بین هیات های کشتی از علاقه مندان زیادی برخوردار است و حتما آن ها تحت تاثیر رسول می توانند به امیر برای رسیدن به جایگاه ریاست رای بدهند!

منبع: ایران ورزشی

به "تغییر مسیر امیر از جودو به کشتی، پروسه انتقال کشتی از خادم به خادم با حمایت رسول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر مسیر امیر از جودو به کشتی، پروسه انتقال کشتی از خادم به خادم با حمایت رسول"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید