تهدید تحریم اینترنت ایران جدی نیست، 5 سناریو احتمالی تحریم اینترنت

به گزارش خبرنگاران، امیر ناظمی در صفحه توئیتر خود نوشت: امروز تهدید تحریم اینترنت خطر جدی برای ایران نیست اما برای بی اثرکردن کامل هر تحریم یا تهدید، ضروری است تا گسترش زیرساخت های اتصالی به دنیا را در دستور کار قرار دهیم.

تهدید تحریم اینترنت ایران جدی نیست، 5 سناریو احتمالی تحریم اینترنت

وی با بیان اینکه اگر امروز اندکی هزینه در این زمینه کنیم، فردا سخن گفتن از تحریم ایران، در عمل تهدید سایر کشورها خواهد بود، اضافه نمود: تحلیل اشتباه دقیقا از جایی آغاز می گردد که فکر کنیم اگر ما اینترانت ملی داشته باشیم، آنگاه در برابر تحریم ها پایدارتر می شویم. این استدلال یک اشتباه خطرناک است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به 5 سناریو از تحریم اینترنت، گفت: تحریم مالی شرکت های سرویس دهنده اینترنت، تحریم دامنه های آی آر، تحریم دامنه های مالک ایرانی، دستکاری در جریان آدرس دهی، DNS و روتینگ و تحریم وب سرویس ها می تواند از جمله سناریوهای تحریم باشد.

وی ادامه داد: پایداری در برابر تحریم ها زمانی خواهد بود که میزان داده ورودی و خروجی همزمان افزایش یابد؛ یعنی ما دنیای تر شده باشیم.

ناظمی با بیان اینکه هرچه کشوری خود را از جامعه دنیای مجزا و دور کند، آسیب پذیری آن کشور بیشتر خواهد بود، گفت: در تمامی روزهایی که مردم از گرانی ها در هراس بودند، کمتر خبری، دغدغه اینترنت به عنوان یک کالای اساسی در هزاره جدید را مطرح نمود. ما احتیاج به تغییر این نگرش در نگاه خود به دنیا داریم. نباید فراموش کنیم که اینترنت کالای اساسی دنیای امروز است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تهدید تحریم اینترنت ایران جدی نیست، 5 سناریو احتمالی تحریم اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید تحریم اینترنت ایران جدی نیست، 5 سناریو احتمالی تحریم اینترنت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید