راه اندازی مجدد کارخانه بافت بلوچ 200 شغل ایجاد می نماید

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازى صنایع ایران در جریان بازدید از مراحل نهایى بازسازى و نصب ماشین آلات سالن ریسندگى بافت بلوچ ایرانشهر گفت: راه اندازی مجدد این کارخانه 200 شغل جدید ایجاد می نماید.

راه اندازی مجدد کارخانه بافت بلوچ 200 شغل ایجاد می نماید

به گزارش خبرنگار از ، محمدباقر عالی مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازى صنایع ایران از مراحل نهایى بازسازى و نصب ماشین آلات سالن ریسندگى بافت بلوچ ایرانشهر بازدید کرد.

محمدباقر عالی در جریان این بازدید گفت: با انجام طرح بازسازی و کامل شرکت صنایع گسترش بافت بلوچ 200 شغل جدید در استان سیستان و بلوچستان ایجاد می گردد.

وی اضافه کرد: به زودی با بهره برداری کامل ظرفیت فراوری نخ در این کارخانه به 15 تن در روز و چاپ پارچه به 2 میلیون مترمربع در سال افزایش پیدا می نماید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 510 میلیارد ریال هزینه بازسازی این طرح معین شده است و در حال حاضر بازسازی و نوسازی این کارخانه در حال اجرا است.

عالی اعلام نمود: خرید ماشین آلات جدید خط ریسندگی با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال از محل قانون بودجه انجام و نصب شده و بازسازی کارخانه شامل خط تکمیل و تجهیزات جنبی مانند دیگ بخار و آب شیرین کن و .. اجرا شده و با ادامه بازسازی سالن ریسندگی، فاز اول طرح توسعه ریسندگی به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

شرکت گسترش صنایع بلوچ واقع در ایرانشهر، فراوری کننده نخ پنبه پلی استر، پارچه رنگرزی و تکمیل پارچه تاری پودی به صورت نیمه فعال و با 20 درصد ظرفیت فعالیت می کرد.

این شرکت که در حوزه ریسندگی، بافندگی و چاپ فعالیت دارد و ظرفیت اسمی آن 22 تن نخ در روز و 28 میلیون متر مربع در سال بوده است متاسفانه به دنبال آتش سوزی در سال 86 به حالت نیمه فعال در آمد و سالن ریسندگی آن به صورت کامل تعطیل شد و سالن های چاپ و تکمیل هم به دلیل تعمیرات و نوسازی به پایین ترین ظرفیت فراوری رسیدند. این کارخانه در سال 63 مورد بهره برداری اولیه قرار گرفته است.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راه اندازی مجدد کارخانه بافت بلوچ 200 شغل ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی مجدد کارخانه بافت بلوچ 200 شغل ایجاد می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید