قربانیان قول های مردانه

بعد از ماجرای حذف بازیکنان تیم ملی فوتسال زنان، شنیدن ماجرا از قول دو بازیکن حذف شده، ابعاد تازه ای از ماجرا را عیان می نماید. گویا دلیل حذف نه غیبت در اردوی قبلی بوده و نه جوانگرایی.

قربانیان قول های مردانه

قربانیان قول های مردانه

لیست دعوتی تیم ملی فوتسال بانوان که از سوی علی رعدی (مدیر فنی تیم ملی) و زیور بابایی (مربی تیم) اعلام شد. حواشی زیادی را به همراه داشت. در لیست جدید نام فرزانه توسلی، نسترن مقیمی و آرزو صدقیانی زاده سه بازیکن کلیدی تیم خط خورده بود. این سه بازیکن که در اولین اردو جزو بازیکنان دعوتی بودند با شرکت نکردن در اردو اعتراض خود را نسبت به پرداخت نشدن پاداش قهرمانی در جام ملت های فوتسال آسیا که اردیبهشت ماه سال 1397 به دست آمد اعلام کردند اما با دعوت نشدن آنها برای اولین اردوی سال 1398 این موضوع مطرح شد که کادر فنی به دنبال تنبیه کردن آنهاست.

البته رعدی در گفته هایی متناقض با سایت فدراسیون فوتبال علت این موضوع را جوان گرایی مطرح نمود و در بخش دیگر حرف های خود به صورت غیرمستقیم از دعوت شدن احتمالی آنها در اردوی بعدی اطلاع داد.

جوان گرایی دلیل اصلی یا بهانه؟

رعدی یکی از دلایل دعوت نشدن این بازیکنان را کوشش برای جوان گرایی تیم عنوان نموده بود، آرزو صدقیانی زاده در این مورد به می گوید: رده جوانان چه رده ای است که من 27 ساله جزو آن نیستم؟ علاوه بر این آقای رعدی گفته بود ترجیح بر دعوت از بازیکنانی بود که در اردوی قبلی در تیم بودند اما واقعیت این نیست. خانم ها زارعی و شیربیگی هم در اردوی قبلی نبودند اما چگونه اسم آنها در لیست جدید هست ولی ما نه؟ هنوز هم جواب قانع نماینده ای از رعدی نگرفتم.

نسترن مقیمی نیز با بیان اینکه بعید می داند این دلیل اصلی کادر فنی تیم ملی باشد به تأکید می نماید: اگر این دلیلشان بود چرا اردوهای پیش نمی خواستند جوان گرایی نمایند؟ اردوی قبلی سه هفته پیش بود یعنی از آن زمان تا الان ما پیر شدیم؟ این بهانه است. اگر دلیل شان هم این است که افراد حاضر در اردوی قبلی دعوت شدند باز هم درست نیست چون شیربیگی و زارعی هم در اردوی قبلی نبودند.

علت شرکت نکردن در اردوی اول تیم ملی چه بود؟

صدقیانی زاده درباره دلیل شرکت نکردنش شرح می دهد: به خاطر اینکه اردوی اول دو روز بعد از بازی های لیگ بود و مصدوم هم بودم حتی به خانم بابایی و حجازی دلیل شرکت نکردنم را اطلاع دادم و دلیل بر بی احترامی و توهین نبود. علاوه بر این پرداخت نکردن پاداش هایمان و بد قولی فدراسیون در این زمینه هم مطرح بود.

مقیمی هم در این رابطه می گوید: اردوی اول روز بعد از فینال بود و به خاطر خستگی شرکت نکردیم البته افراد دیگری حتی بعضی از کسانی که الان جزو تیم ملی هستند هم به خاطر خستگی در اردو شرکت نکردند. علاوه بر این نسبت به پرداخت نشدن پاداشمان اعتراض داشتیم تا تکلیف پاداشمان را معین می نمایند.

تنبیه به خاطر اعتراض به حقی که ادا نمی گردد!

یکی از موضوعاتی که باعث ایجاد انتقاد شد حذف این بازیکنان به دلیل اعتراض به پرداخت نشدن 22 میلیون پاداش قهرمانی تیم ملی در جام ملت های آسیا بود. صدقیانی زاده در این مورد شرح می دهد: درست نیست به خاطر خواستن پاداش هایی که حقمان است ما را تنبیه نمایند و بگویند حرف، حرف خودشان است. خیلی صادقانه خواستیم به حداقل پاداشمان برسیم. هیچ حرف زوری نزدیم و بی احترامی نکردیم. بارها خواستیم آقای تاج را ببینیم تا جواب قانع نماینده ای در این زمینه به ما بدهد اما هیچ شخص خاص یا سازمانی جوابگوی ما نبود. شاید به خاطر اینکه خواسته خود را به آنها گفتیم ما را تنبیه کردند. با این کار و زیر سوال بردن 14 سال زحمتی که برای تیم ملی کشیدم مصمم تر شدم که از این به بعد به زندگی شخصی خودم برسم.

مقیمی می گوید: اگر جواب کسی که درخواست طلبش را دارد و اعتراض کند خط خوردن از تیم ملی باشد پس چرا اصلاً حرف بزنیم؟ اعتراض ما تنبیه دارد اما قول های پوچی که فدراسیون می دهد و ما با توجه به حرف آنها برای زندگی شخصی مان برنامه ریزی می کنیم تنبیه ندارد؟ فدراسیون یک سال است پشت سر هم قول الکی می دهد اما کسی نیست که فدراسیون را تنبیه کند. مگر می گردد چون قدرت دست عده خاصی است از روی قدرت چنین حرف هایی بزنند؟

به پرچم کشورمان پشت نکردیم

پس از آنکه بعضی از بازیکنان حاضر به شرکت در اولین اردوی تیم ملی نشدند بعضی از مسئولان فدراسیون به آنها انتقاد کردند و حتی وحید شمسایی، عضو کمیته فنی فوتسال به ایسنا گفته بود: اگر به دلیلی جز خستگی در اردو حاضر نشدند به پرچم کشورشان پشت کردند. صدقیانی زاده با بیان اینکه آرزوی هر ورزشکاری بالا بردن پرچم کشورش است می گوید: 14 سال بدون هیچ چشم داشتی زحمت کشیدیم. حداقل این حرف را نزنند که به پرچم کشورمان عشق نداریم.

مقیمی هم می گوید: برای بازی با روسیه آسیب دیدگی داشتم و حتی دکتر تیم ملی در جریان بود. به همین دلیل به خانم بابایی و سرپرست تیم گفتم که نمی توانم به اردو بیایم. تقریباً 9 سال است که در تیم ملی بودیم مگر می گردد بدون زحمت قهرمان شد؟

نمی دانیم در اردوی بعدی شرکت می کنیم یا نه

صدقیانی زاده نمی داند می تواند در اردوی بعدی تیم ملی حاضر گردد یا نه؟ او در این رابطه می گوید: آنقدر رفتار کادر فنی جدید توهین آمیز بود و ناراحتم که به خاطر طلب حق مان خیلی راحت زحمت 14 ساله ام را زیر سوال بردند که نمی دانم اردوهای بعدی چه تصمیمی می گیرم.

مقیمی تأکید می نماید: اردوی بعدی متصل به اعزام است در اردوی شرکت نمی کنم تا بازیکنان جوان تری که چند هفته زحمت کشیدند به تورنمنت چهارجانبه روسیه اعزام شوند. حتی می گویم دعوتم نکنید چون نمی خواهم حق کسانی که در سه اردوی پیش زحمت کشیدند پایمال گردد. در خصوص اردوهای بعد از تورنمنت باید ببینیم تکلیف چه می گردد.

پای کمک را به میان نکشید

نسترن مقیمی به صحبت هایی مبنی بر اینکه شهناز کمک سرمربی تیم نامی نو در شرکت نکردن بازیکنان در اردو مقصر است واکنش نشان داد چرا که کمک انتخاب دو مربی خانم و مدیر فنی آقا را توهین به بانوان دانست و از قبول سمت مربیگری تیم ملی خودداری کرد. مقیمی می گوید: برعکس تصورات همه خانم شهناز کمک مثل خانواده ام می گفت در اردوها شرکت کن و برایم جای سوال دارد که چگونه تا این حد راحت قضاوت می نمایند و شرکت نکردن مان را به خانم کمک ربط می دهند.

اما علی رعدی مدیر فنی تیم ملی فوتسال بانوان در پاسخ به این سوال که آیا دعوت نکردن توسلی، مقیمی و صدقیانی زاده به دلیل تنبیه کردن آنها بوده است؟ می گوید: خیر. جایی شما را به یک مهمانی که به نفعتان هست دعوت می نمایند، شما نمی روید برای بار دوم هم همین اتفاق می افتد. آیا توقع دارید برای بار سوم هم شما را دعوت نمایند؟

رعدی به این سوال مبنی بر اینکه تیم ملی بازیکنان دیگری هم دارد که نسبت به سه نفری که دعوت نشدند از نظر سنی بالاتر هستند اما دعوت شدند. با توجه به اینکه شما قصد جوان گرایی داشتید آیا این موضوع نقض حرف هایتان نیست؟ پاسخ نداد.

2

منبع: ایران ورزشی

به "قربانیان قول های مردانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربانیان قول های مردانه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید