قطبی: پیشنهاد تیم المپیک چین جدی نیست

افشین قطبی در واکنش به شایعات موجود در رسانه های چینی گفت: این پیشنهاد فعلا جدی نیست و من در فکر مربیگری تیم های باشگاهی بزرگ هستم.

قطبی: پیشنهاد تیم المپیک چین جدی نیست

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از خبرگزاری سینا چین، افشین قطبی سرمربی سابق تیم شیجیا ژوانگ در آستانه حضور در تیم ملی المپیک چین واقع شده است و به عنوان عضوی از کادرفنی گاس هیدینگ انتخاب می گردد. قطبی هفته گذشته از راهنمایی تیم باشگاهی خود استعفا داد و یک مربی ازبک جانشین او در باشگاه شیجیا شد. حال این خبرگزاری مشهور چینی عکسی از افشین قطبی در کنار گاس هیدینگ در حال تماشای یک مسابقه فوتبال منتشر نموده است.

در این میان برخی از رسانه های چینی دیگر از قول گاس هیدینگ مطلبی را عنوان نموده اند که قطبی به عنوان یکی از دستیاران این مربی سرشناس هلندی در تیم ملی المپیک چین مشغول به کار خواهد شد. این دو مربی پیش از این در تیم ملی کره جنوبی با یکدیگر سابقه همکاری دارند و هیچ بعید نیست در آینده ای نزدیک بار دیگر در کنار هم قرار بگیرند. در عین حال منابع نزدیک به قطبی می گویند او قصد دارد حرفه خود را به عنوان سرمربی یک تیم باشگاهی ادامه دهد اگرچه نقش هیدینگ در تیم المپیک چین سوپروایزری است و نقش اصلی را قطبی برعهده خواهد داشت. افشین قطبی در واکنش به شایعات موجود در رسانه های چینی بیان کرد: این پیشنهاد فعلا جدی نیست و من در فکر مربیگری تیم های باشگاهی بزرگ هستم.

قطبی در صورت حضور در تیم ملی المپیک چین چهارمین تجربه خود در رده ملی را پشت سر می گذارد. او قبل از ورود به فوتبال ایران یکی از دستیاران هیدینگ در کره جنوبی بود. دومین تجربه این مربی با ایران سپری شد. جایی که تیم ملی با راهنمایی این مربی جام ملت های آسیا در سال 2011 را پشت سر گذاشت و به توفیق چندانی دست نیافت. سومین تجربه قطبی در رده ملی همراه با پاتریک کلایورت بود. او در کنار ستاره هلندی به تیم ملی کوراسائو رفت و حضور کوتاه اما موفقی در این تیم داشت و حالا در انتظار چهارمین تجربه خود این بار در چین است.

هم چنین امروز باشگاه شیجیاژوانگ چین با انتشار بیانیه ای از زحمات قطبی در تیمش تشکر و آرزو کرد بار دیگر این مربی را در تیم خود ببیند. مدیران باشگاه شیجیا امروز با استعفای افشین قطبی موافقت کردند و یاسین پتروف را به عنوان جانشین معرفی کردند. قسمتی از بیانیه باشگاه شیجیا ژوانگ را بخوانیم: افشین قطبی 21 ماه در کنار ما حضور داشت و روحیه جنگندگی را در تیم ما به وجود آورد. این مربی برای اولین بار به جوانان اعتماد کرد و با بازی دادن به آن ها میراث بزرگی برای ما به جا گذاشت. ما از او تشکر می کنیم و امیدواریم بار دیگر او را در باشگاه خود ببینیم.

منبع: ایران ورزشی

به "قطبی: پیشنهاد تیم المپیک چین جدی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطبی: پیشنهاد تیم المپیک چین جدی نیست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید