گوش کردن به موسیقی غمگین برای افسرده ها خوب است

نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد گوش کردن به موسیقی غمگین برای افراد افسرده مفید است، زیرا باعث می گردد آنها احساسات بهتری داشته باشند.

گوش کردن به موسیقی غمگین برای افسرده ها خوب است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از ورج، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد گوش کردن به موسیقی غمگین برای افراد افسرده مفید است، زیرا باعث می گردد آنها احساسات بهتری داشته باشند.

آنالیز که در این زمینه توسط محققان دانشگاه فلوریدا اجرا شده، نشان می دهد برای افراد افسرده مفید است که به موسیقی های غمگین گوش نمایند و این کار حال آنها را بهتر می نماید. این در حالی است که قبلا تصور می شد بهتر است افراد غمگین به موسیقی های شاد گوش داده و از موسیقی های حزن آور احتراز نمایند.

مطالعات در این زمینه از سال 2015 و با همکاری یک گروه 76 نفره از زنان شروع شده که نیمی از آنها مبتلا به انواع مختلفی از بیماری افسردگی بوده اند. همین آنالیز ثابت می نماید احتمال اینکه افراد افسرده به موسیقی غمگین گوش نمایند بیشتر از احتمال گوش کردن آنها به موسیقی شاد است.

تا به امروز در روش های مبتنی بر موسیقی درمانی بیشتر از ابزاری مانند گیتار و درام استفاده می شد که موسیقی هایی شاد فراوری می نمایند. اما با توجه به این کشف جدید در آینده از موسیقی های حزن آور هم برای درمان استفاده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گوش کردن به موسیقی غمگین برای افسرده ها خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوش کردن به موسیقی غمگین برای افسرده ها خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید