سلامتی و پزشکی

برنامه بهبود وضعیت تربیت بدنی مدارس در سال جدید

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت تجهیزات و فضاهای ورزشی مدارس کشور جهت استفاده دانش آموزان، برنامه بهبود وضعیت تربیت بدنی مدارس در سال جدید تحصیلی را تشریح کرد.

8 آبان 1398

تشخیص سرطان پوست با مول اسکوپ

خبرنگاران: محقق ایرانی مقیم کانادا پیروز به ساخت یک ابزار جدید و یک اپلیکیشن هوشمند به نام مول اسکوپ شد که به پزشکان در تشخیص زودهنگام ملانوم (سرطان پوست) در بیماران یاری می نماید.

6 آبان 1398

انتقاد شفر از عملکرد شاگردانش

سرمربی آلمانی تیم فوتبال بنی یاس از عملکرد شاگردانش در نخستین بازی لیگ امارات راضی نیست.

4 آبان 1398

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از خانه طراحی شده روی ون مرسدس بنز تا به روزرسانی جدید گوشی گلکسی A50

انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین کرده و به صورت خلاصه منتشر می کند.

23 مهر 1398

جوش هایی که به درمان جواب نمی دهند

هفته نامه سلامت: جوش های معمولی یا زیرپوستی معمولا در گروه رایج ترین شکایت های بیماران به متخصصان پوست طبقه بندی می شوند. در میزگرد زیبایی این شماره هم میزبان خانم جوانی هستیم که شکایت خود از جوش های مقاوم صورت شان را به این ترتیب عنوان کرده اند:

23 مهر 1398

رباتی که به بیماران لباس می پوشاند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان رباتی ابداع نموده اند که به افراد سالمند یاری می نماید فعالیت های روزانه را انجام دهند. این در حالی است که انگلیس با بحران کمبود پرستار دست و پنجه نرم می نماید.

4 مهر 1398

معرفی طرح های خرید بیمه مسافرتی از خبرنگاران و تفاوت آن ها

طرح های خرید بیمه مسافرتی از خبرنگارانیکی از مزایایی که خرید تورهای مسافرتی از خبرنگاران برای گردشگران و مسافران دارد، ارائه بیمه مسافرتی رایگان است. با این وجود بسیاری از گردشگران و مسافران نیاز به بیمه مسافرتی کامل تری به نسبت آنچه که در تورهای مختلف...

25 شهریور 1398

سال 2050 ایران یکی از پیرترین کشورهای جهان می شود

مشاور عالی وزیر بهداشت گفت: یکی از مهمترین موضوعات کنونی کشور، بحث افزایش جمعیت است؛ 20 سال دیگر، جمعیت ایران اگر با نرخ رشد کنونی پیش برود، پیرتر از کشورهای اروپایی و کانادا و یکی از پیرترین کشورهای جهان خواهد بود.

24 شهریور 1398

بیماری های تیروئید؛ علائم، علت ها و راه های پیشگیری

خبرنگاران: کم کاری تیروئید، پُرکاری تیروئید، گواتر، التهاب تیروئید، سرطان تیروئید و گره های تیروئید از اختلالات شایع تیروئید اند که هم زنان و هم مردان را دچار می نمایند.

20 شهریور 1398

هتل های برتر تجاری دبی

هتل برتر تجاری دبیطیف وسیعی از تسهیلات اقامتی در دبی وجود دارد. هتل های دبی عموماً در سه دسته ساحلی، شهری و صحرایی تقسیم می شوند. به منظور سفر کاری با یک بلیط دبی خود را به آنجا می رسانند، بیشتر افراد یکی از هتل هایی که در مرکز شهر است را انتخاب می نمایند...

13 شهریور 1398

دنیا گرم تر و خشک تر در 2050

اقلیم گرم تر و خشک تر به همراه اختلاف شدید دمای روز و شب در انتظار اکثر شهر ها است. این شبیه سازی با دو هدف درک صحیح عموم مردم از سرنوشت واقعی اقلیم محل سکونتشان و فرصت سازی برای دولت ها بابت انجام اقدامات سازگار با وضعیت پیش رو اجرا شده است.

13 شهریور 1398

حقیقت: سید جلال و رسن مسئله ای برای بازی ندارند

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس تهران درباره شرایط مصدومان این تیم توضیحاتی را ارائه کرد.

11 شهریور 1398

بیماری وحشتناکی که دختر پرتغالی را در جوانی پیر نموده است!

دختر پرتغالی به بیماری ای مبتلا است که در سن 20 سالگی شبیه به یک زن 140 ساله به نظر می رسد.

9 شهریور 1398

تظاهرات گسترده مردم کشمیر اشغالی در حمایت از شیخ زکزاکی

تظاهرات گسترده مردم کشمیر اشغالی در حمایت از شیخ زکزاکی در منطقه کارگیل برگزار شد.

4 شهریور 1398

دوباره رویاهایت را به دست بیاور

مراسم نکوداشت فردوس کاویانی در حالی برگزار گردید که او به دلیل کسالت در مراسم حضور نداشت اما دیگر هنرمندان و دوستانش با بیان خاطرات و خصوصیات این هنرمند به پاس سال ها کوشش حرفه ای، از او تقدیر و برایش آرزوی سلامتی کردند.

31 مرداد 1398

برلین: مرکل سلامت است و به کار خود ادامه می دهد

یک مقام آلمانی شائبه ها درباره بیماری صدراعظم این کشور را که فیلم هایی از لرزش بدن او در مراسم های رسمی منتشر شده رد کرد.

30 مرداد 1398

شکایت شجریان از صداوسیما روی میز قاضی

قاضی مسعودی مقام که این روزها نامش به واسطه رسیدگی به پرونده های اخلالگران مالی بر سر زبان ها افتاده، دوم شهریور سال جاری به شکایت محمدرضا شجریان هنرمند سرشناس ایرانی از صداوسیما رسیدگی می نماید.

29 مرداد 1398

افتتاح واحد تولیدی آلیاژی کیمیای صبا در اسفراین

واحد تولیدی آلیاژی کیمیای صبا با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و با دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

28 مرداد 1398

خداحافظ طرح توسعه

زینب زینال زاده-خبرنگار: طرح توسعه دانشگاه تهران با عنوان طرح ساماندهی پردیس دانشگاه های تهران و علوم پزشکی که بعدها به شهر دانش، دانشگاه کارآفرین، سبز و هوشمند تغییر نام داد، سال 1382 مصوب و مقرر شد املاک داخل محدوده طرح توسعه توسط دانشگاه تهران تملک...

23 مرداد 1398

داروهایی که مصرف بلندمدتشان احتمال آلزایمر را افزایش می دهد

دانشمندان به ارتباط بین داروهای آنتی کولینرژیک و افزایش خطر ابتلا به زوال عقل پی برده اند. در حال حاضر تحقیقات جدید نشان می دهد که این داروها می توانند خطر ابتلا به زوال عقل را تا 50 درصد افزایش دهند.

22 مرداد 1398
تعداد: (53)